2. Halife Hazreti Ömer (r.a.) Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi - Ali Muhammed Sallabi

2. Halife Hazreti Ömer (r.a.) Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi - Ali Muhammed Sallabi
Görsel 1
Fiyat:
70,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
42,00 TL
Kazancınız 28,00 TL
Havale / EFT:
40,74 TL
42.00 www.kurankalbi.com
Bu kitap Raşid Halifeler döneminin ikinci kitabıdır ve Hz. Ömer (ra)'in hayatı, şahsiyeti ve hilafet dönemini anlatmaktadır. Hz. Ömer (ra) Raşid Halifelerin ikincisi ve Hz. Ebubekir (ra)'den sonra Sahabe-i Kiram2ın (Allah hepsinden razı olsun) en faziletlisidir. Resulullah ((s.a.v) bu ikisi hakkında şöyle buyurmuştur; "Benden sonra Ebubekir ve Ömer'e uyun" (Tirmizi, 3,200)
Bu kitapta Hz. Ömer'in doğumundan şehit edildiği ana kadarki hayatının bütün safhalarını anlattım. Zira Hz. Ömer'in hayatı İslam Tarihinde çok önemli bir mevkiye sahiptir.

Onun nesebini, ailesini, cahiliye hayatını, müslüman oluşunu, Kur'an-ı Kerim'in onun üzerindeki tesirini, Peygambere olan bağlılığını, hicretini müslüman olduktan sonraki büyük şahsiyetini, savaşlardaki konumunu, Resulullah (s.a.v)'in hayatı müddetince, Medinedeki hayatını, Hz. Ebubekir'in hilafeti dönemindeki konumunu ve nihayet dünyaya adalet dağıtan hilafet dönemini bütün dtaylarıyla bu kitapta anlattım. Ayrıca onun faziletiyle alakalı Hadis-i Şerifler ve meşhur haberlere de çokca yer verdim.

Prof. Ali Muhammed Muhammed Sallabi
733 Sayfa
16x23 Cm Ebat
Karton Kapak
İthal Kağıt
 
Diğer Özellikler
Stok KoduRAVZA012
MarkaRavza Yayınları
Stok DurumuVar
9789756500576
KURANKALBİ ®
Balat Mah. Manyasızade Cad. No:50/A Fatih - İstanbul
Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.