Arapça Yazıyorum Seti (4 Kitap) - A. Yıldız Çavuşoğlu

Arapça Yazıyorum Seti (4 Kitap) - A. Yıldız Çavuşoğlu
Görsel 1
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Kıymetli anne babalar çocuklar artık başta Kuranı-ı Kerim olmak üzere Arapçayı yazabilecek. Bu set Arapça yazmayı hem sevdirecek hem de öğretecek. Önce harflerin yalın hali yani tek harf, sonra iki harf daha sonra üç harf birleşimi ve en sonunda hadisleri yazdırarak öğretiyoruz. Çocukların mahrum bırakılamayacağı sevimli bir eser.

1. Kitap Hakkında
Elinizdeki kitap evvela çizgi çalışmalarıyla Arapçayı sağdan sola doğru yazmaya hazırlar. Sonra öğrenilecek harfi çizgi ve boyamalarla kolaydan zora doğru yazmayı öğretir. Arap alfabesindeki harfler kelimedeki yerlerine göre farklılıklar gösterdiğinden bizde her durumu ayrı bir kitapta ele alacağız. Bundan dolayı birinci kitabımız harflerin yalın yazılışlarını içerir.

2. Kitap Hakkında
Bu kitapta harflerin baştaki ve sondaki yazılışlarını göreceğiz. Evvela kitabın başındaki yönergeli alıştırmalarla harflerin baştaki ve sondaki yazılışlarını öğrenip sonrasında harflere geçiş yapacağız.

3. Kitap Hakkında
Daha önce gördüğümüz harflerin yalın, baştaki ve sondaki yazılışlarına bu kitapla beraber ortadaki yazılışını da ekleyeceğiz. Ayrıca harflerin tüm yazılışlarını öğrendiğimizden kelimeye geçiş yapacağız.

4. Kitap hakkında
Harflerin kelime içindeki yazılışlarını ve kelime çalışmalarını tamamladıktan sonra şimdi sıra cümle oluşturmaya ve ardından harekesiz yazmaya geldi. Sadece cümle oluşturmayacağız yazımızı da pekiştireceğiz. 1. Bölüm bütün harflerin tatbiki 2. Bölüm ise 40 hadisi harekesiz yazmaktır. Ayrıca hadisleri yazarken kutucuktaki yardımcı çizgilerde yavaş yavaş eksiltilmiştir. Dikkatli bir çalışma ile hadisleri de ezberleyebiliriz.19x27 Cm Ebat
Karton Kapak
1. Hamur Kağıt
 
Diğer Özellikler
Stok KoduMÜSLİM006
MarkaMüslim Çocuk
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
KURANKALBİ ®
Balat Mah. Manyasızade Cad. No:50/A Fatih - İstanbul
Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.