Güzel Arapçam Seti 1. Seviye (4 Kitap) - A. Yıldız Çavuşoğlu

Güzel Arapçam Seti 1. Seviye (4 Kitap) - A. Yıldız Çavuşoğlu
Görsel 1
Fiyat:
60,00 TL
İndirimli Fiyat (%35) :
39,00 TL
Kazancınız 21,00 TL
Havale / EFT:
37,83 TL
39.00 www.kurankalbi.com
Çocuklarımız bu set ile Arapçayı çok sevecek. Arapça, Osmanlıca ve Türkçeden oluşan kelimeleri resimleriyle tanıtan, yazıyı doğru şekilde yazmayı öğreten mükemmel bir set. Arapçayı öğrenmek isteyen büyüklerin de faydalanacağı güzel bir çalışma.
Arapça bütün İslami ilimlerin anahtarıdır. Müslüman çocuğun Arapçası ne kadar kuvvetli olursa ileriki yıllarda murat ettiği herhangi ilim dalında da o kadar güçlü ve başarılı olur.

Ebul Hasan el Maverdi Hazretleri de çocuğa iyi derece Arapça öğretmenin ehemmiyetini şu şekilde açıklar: ‘Çocuk ilmi terbiye yaşına geldiğinde yapılacak şey Arapça ile birlikte Kuran-ı Kerim öğretimine başlamaktır. Çünkü Allah Teala kitabını Arap diliyle indirmiş, dinin hükümlerini o dille anlatmış, peygamberimizde sünnetini o dille tebliğ etmiştir.’

Bazı alimlerimiz çocuğun velisi üzerindeki haklarından birisi olarak çocuğa Arapça öğretilmesi gerektiğini belirtirler. Bizlerde çocuklara Arapçayı sevdirmek, velilere bu mesuliyette yardımcı olmak maksadıyla bu seti hazırladık.
Bu kitap yavrumuzun ilk Arapça kitabıdır. Kuran-ı Kerim’i okuyabilen her yaş çocuğun faydalanabileceği bir çalışmadır. Türkçe okumayı bilmeyen bir çocuk dahi Arapça kelimelerin altındaki Osmanlıca karşılıklar sayesinde kendisi dersini tekrar edebilecektir. Her konudan sonra hazırlanan bulmaca bilmece gibi çalışmalarla çocuğun heyecanlanması ve konunun pekişmesi hedeflenmiştir. Yavrumuz bu kitabı bitirdiğinde güncel hayatta en fazla kullanılan 400 kelime öğrenebilmekte ve Kuran okurken tanıdığı kelimelere rastlamakla mutluluk duymaktadır.

Kitabımız haftada 2 ders olarak düzenlendi. Birinci ders ana ders olup tamamen ezber üzerinedir. İkinci ders tekrar dersidir. Alıştırmalarla önceki ders pekiştirilir. Setin içerisine koyulan çalışma kitabı eve ait olup tekrara muvaffak olma hasebiyle hazırlanmıştır.

‘İlim av ise yazmak o avın bağıdır’ sözü mucibince gerek silik yazı üzerinden geçme gerekse okları takip usulü hem dersin zihne yerleşmesi hem de çocuğun okuduğunu yazabilmeye alışması hedeflenmiştir.


19x27 Cm Ebat
Karton Kapak
Kitap Kağıdı


 
Diğer Özellikler
Stok KoduMÜSLİM010
MarkaMüslim Çocuk
Stok DurumuVar
KURANKALBİ ®
Balat Mah. Manyasızade Cad. No:50/A Fatih - İstanbul
Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.