Kara Davud & Delaili Hayrat Şerhi

Kara Davud & Delaili Hayrat Şerhi
Görsel 1
Fiyat:
120,00 TL
İndirimli Fiyat (%35) :
78,00 TL
Kazancınız 42,00 TL
Havale / EFT:
75,66 TL
78.00 www.kurankalbi.com
...Delail-i hayrat Şerhi Kara Davud, sayın mütercimin de kitabın önsözünde belirttiği gibi; mevzuu tamamı ile salâvat-ı şerife ve duâlara inhisar etmektedir. Bu yönü ile , bu değerli eser , bir kaynak mesabesindendir. Zira, kitabın sonuna konulan fihriste bakıldığı taktirde, eserin muhtevası hakkında ilk bakışta malumat edinmek mümkündür.
Eserin asıl metninin müellifi; zamanın kutbu , ilim ve takvadan, zühd ü salâhta emsalsiz, Ebu-Abdullah künyesi ile maruf Muhammed b. Abdurrahman Cezuli'ye aittir. Bu zatın, hasep ve nesep bakımından Hazret-i Hasan'ın r.a. Pâk soyundan geldiğini tarihler kaydetmektedir.
İşte böyle bir neslin soyundan gelen allâmenin eserini şerh edenler çoktur. Bu şerhler arasında, Kara Davud efendinin şerhinin müstesna bir yeri vardır.
Kara Davud Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566) devrinde yaşamış mümtaz ve müstesna âlimlerden biridir.
Kamus'ül- Alâm müellifi Şemseddin Sami'nin zikrettiğine göre muamelâta dair , kendi adı ile yad edilen kitabı şöhret bulmuş ve İslam âleminde tanınmış bir zattır.
Her mütercimin bir tercüme üslubu ve metodu vardır. Bunun yanında birde tertib ve tanzimi bahis konusudur. İşte bu elimize geçen kitapta bu hususları görmekteyiz.
Bu eseri sadeleştiren ve Arapça kısımlarını tercüme eden sayın Abdülkadir Akçiçek, şerhi yapılan Arapça metni olduğu gibi , kitabına derç etmiş ve bu Arapça metnin okunuş tarzını da yeni harflerle göstermiştir. Bunun alt kısmına da aynen tercümesini almıştır. Bu tercümenin şerhi diğer sayfalardadır...1120 Sayfa
17x24 Cm Ebat
Ciltli
İthal Kağıt
 
Diğer Özellikler
Stok KoduÇELİK014
MarkaÇelik Yayınevi
Stok DurumuVar
9789758596461
KURANKALBİ ®
Balat Mah. Manyasızade Cad. No:50/A Fatih - İstanbul
Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.