Takribul Belağatil Arabiyye (Arapça Kolay Belagat) - Abdulhalim Abdullah

Takribul Belağatil Arabiyye (Arapça Kolay Belagat) - Abdulhalim Abdullah
Görsel 1
Fiyat:
32,00 TL
İndirimli Fiyat (%25) :
24,00 TL
Kazancınız 8,00 TL
24.00 www.kurankalbi.com
Belagat ilmine, Kur’an’ın edebî i’cazının anlaşılmasına bir vesile olduğu düşüncesiyle dil âlimleri tarafından yüzyıllar boyunca çok önem verilmiştir. Konuyla ilgili pek çok eser kaleme alınmış ve Arapçanın dil ve edebiyat yönünden meziyetleri gösterilmiştir.

Bu eser ise ana dili Arapça olmayanların belagat ilmini öğrenirken, ana dili olarak bilenlere göre bazı farklı ihtiyaçlarının olduğu düşüncesinden yola çıkılarak kaleme alınmıştır.

Takribu’l-Belâğa, belagat ilminin kolayca anlaşılması yeni bir yol izliyor. Eser klasik konu tertibinin biraz dışına çıkarak; kolaydan zora doğru ilerliyor ve yola bedî ilmiyle başlıyor. Zira bedi ilminin konusu edebî sanatlar olduğu için beyan ve meani ilimlerine nazaran daha kolay kavranabilir.

Kitabın başka bir özelliği ise konu anlatımlarının ardından bolca etkinlik içermesi ve öğrenciyi öğrendiğini uygulamaya yönlendirmesi. Bu özelliğiyle kitap üniversite öğrencileri için güzel bir ders kitabı olarak tercih edilebilir.

Kitapta diğer belagat kitaplarından farklı olarak, yalnız klasik belagat kitaplarında geçen örneklerle yetinilmemiş, günümüz Arap edebiyatından da çok sayıda örneğe yer verilmiştir.
258 Sayfa
17x24 Cm Ebat
Karton Kapak
İthal Kağıt
 
Diğer Özellikler
Stok KoduAKDEM018
MarkaAkdem Yayınları
Stok DurumuVar
9786057753045
KURANKALBİ ®
Balat Mah. Manyasızade Cad. No:50/A Fatih - İstanbul
Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.