Vasıflı Müslüman Genç - Mehmet Şevket Eygi

Vasıflı Müslüman Genç - Mehmet Şevket Eygi
Görsel 1
Fiyat:
35,00 TL
İndirimli Fiyat (%44,3) :
19,50 TL
Kazancınız 15,50 TL
Havale / EFT:
18,92 TL
19.50 www.kurankalbi.com
GENÇLER DİRENİNİZ
1. Cahilliğe ve kültürsüzlüğe direniniz, bilgili, geniş kültürlü Müslümanlar olunuz. Şu iki konudaki kültürünüz yüksek olmalı: İslam kültürü, genel dünya kültürü.
2. Ahlaksızlığa karşı direniniz. Bugün dünyada Müslüman olmayan nice ülke var ki, İslam ve Kur'ân ahlakına bizden daha fazla yakınlar ve uyuyorlar Mesela Yeni Zelanda, Japonya... Siz ahlak ve fazilet bakımından onlardan yüksek olmalısınız.
3. Sizi lisan ve edebiyat bakımından cahilliğe, geriliğe mahkûm ediyorlar direniniz, çok yüksek seviyede edebiyat kültürüne sahip olunuz. Sakın ben inşaat mühendisi, tarımcı, maliyeci olacağım bana edebiyat gerekmez gibi aptalca laflar etmeyiniz. Sadece edebiyat yetmez ama ne kadar edebiyat kültürün varsa o kadar düşünebilirsin.
4. İslam'ın yüzeyinde kalmayınız. Derinliğine nüfuz ediniz. Yüzeysel Müslüman da elbette Müslüman'dır lakin onun İslam'dan nasibi azdır.
5. Beş vakit namaz konusunda çok hassas, çok dikkatli, çok disiplinli olunuz. Sahih bir inançtan sonra en önem vereceğiniz şey namazı dosdoğru kılmak olsun. Namazı yitiren bireylerin ve toplumların çökeceğini, helak olacağını ayne'l-yakin biliniz.
6. Sizi paraya bağımlı, tüketim toplumu bireyleri olarak yetiştirmek istiyorlar. Sakın paracı, paragöz Müslüman olmayınız. Peygamber. İslam büyükleri para konusunda ne yapmışlarsa o yolda bulununuz. Para iyi bir hizmetkâr, çok kötü bir efendidir. Elinize para geçerse onun yeterli kısmıyla malî ibadet, Allah ile ticaret yapınız.
7. İslam'ın güzellik, estetik, sanat boyutuna sahip olunuz. Çirkin Müslüman değil, güzel Müslüman olunuz. Evlerinizde pahalı olmasa bile kaliteli İslami objeler olsun.
8. Yeme içmenize dikkat ediniz. Japonlar, Müslüman olmadıkları halde yeme içme konusunda İslam'a bizden daha yakınlar. Yemek için yaşamayınız, yaşamak için yiyiniz.
9. Kaleme, deftere, faydalı kitaplara çok önem veriniz. Cep telefonu üç bin lira, (o da varsa) kalemi üç lira... Böyle bir rezaletin aktörü olmayınız.
10. Hayatın amacı para kazanmak, maddiyat, helal-haram ayırt etmeden keyif sürmek, hayvan gibi yaşamak değildir. İnsan ne için yaratılmış bunu öğreniniz ve yaratılış gayenize göre hayat sürünüz.
11. Görgüsüzlüğe karşı direniniz. Görgülü, ahlaklı, edepli, nazik, kibar, mürüvvetti, medenî Müslüman olunuz. Şu anda dünyanın en görgülü, nazik insanları Japonlarmış. Siz onları geçmezseniz yazıklar olsun.
12. Geri zekâlılık çukurlarına ve tuzaklarına düşmeyiniz. Holiganlık. militanlık yapmayınız. Akıllı, mantıklı, dengeli insanlar olunuz.
13. Başıboş olmayınız, zamanın imamına biatli ve itaatli olunuz.
14. Kendini beğenmek öldürücü bir kusurdur. Kendinizi beğenmeyiniz, nefsinizi aklamayınız. Bunu yapmazsanız olgunlaşamazsınız.
15. Siz fazilet=erdem satıcılığı yapmayınız, düşmanlarınız ve karşıtlarınız bile sizin erdemlerinizi kabul etsinler. Asıl erdem budur.
16. Bencil, hodkâm. egoist olmayınız. Bunlara sahip olanlar hiçbir zaman iyi Müslüman olamaz. Faydalı, cömert, kerim, sahih Müslümanlar olunuz.
272 Sayfa
13,5x19,5 Cm Ebat
Karton Kapak
İthal Kağıt
 
Diğer Özellikler
Stok KoduBEDİR012
MarkaBedir Yayınları
Stok DurumuVar
9786055657468
KURANKALBİ ®
Balat Mah. Manyasızade Cad. No:50/A Fatih - İstanbul
Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.